1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Ola Olka

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2788

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-20, 16:40   Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Kadar napisał/a:
Przepraszam, że tak piszę, ale mam ciężki orzech do zgryzienia - namawiać do chemioterapii - mogę pośrednio przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia, odradzać - mogę pośrednio przyczynić się do szybszego (?) rozwoju choroby.
Nie dziwię ci się że się tym gryziesz. Jeżeli chodzi o chemioterapię to mogę tylko potwierdzić, że faktycznie jest to trudna decyzja. Po tym jak u mojego taty stwierdzono guzki na płucach - jeszcze zanim były wyniki lekarka poinformowała mnie że ani operacja ani chemioterapia nie wchodzą w grę ze względu na wiek pacjenta (89) i skutki uboczne. W razie rozwoju choroby proponowano tylko radioterapię. (objawową). Tym samym decyzja została jakby podjęta "z góry" a my po przemyśleniu nie drążyliśmy tematu dalej chociaż to nie było łatwe. U taty choroba nie rozwija się na razie ale każde badanie kontrolne to stres.

Jeżeli chodzi o "przyczynianie" się do rozwoju choroby to faktem jest że teściowa jest w stanie w którym niestety nie ma już możliwości całkowitego wyleczenia. Choroba i tak będzie postępować. Priorytetem teraz jest utrzymanie jak najdłużej możliwego komfortu życia i zwalczanie bólu. Jest pytanie czy chemioterapia która jest agresywną terapią to właściwa droga. Tu musicie sami zdecydować.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group